Jedenáct trendů pro zahradu

- Reklama -rodina

Nový rok přináší nové trendy pro vaši zahradu, balkon i terasu.

  1. Tradiční zážitky zpět do zahrad

Zahrady se stávají nekomplikovaným a samozřejmým místem pro život. Nechceme nic, co by nás příliš zaměstnávalo údržbou. Nevyhledáváme ani složité technologie vodních prvků, ani zbytečně sofistikovaný zahradní nábytek.

Chceme klid a pohodu. Ideální je, pokud se o obsahu a rozložení zahrady poradíte s odborníkem. Vyhledávejte však jednoduchost. Pokud jste zahrádkář začátečník, sáhněte po bylinkách a květinách, které nejsou náročné na pěstování.

I ti, kterým se nepoštěstila zahrada a mají jen balkon, si mohou z tohoto malého prostoru vytvořit oázu klidu. Obklopte se nenáročnou zelení, dřevěnými prvky a pohodlným sezením.

  1. Jídlo venku

Venkovní kuchyně dokáže zprostředkovat další zážitek z vaření, na který v interiérové ​​kuchyni není místo nebo jej jednoduše nelze zrealizovat. Vaříme guláš na otevřeném ohni, udíme kvalitní maso, v pizza peci připravujeme domácí pizzu.

Nejen samotné jídlo, ale také jeho příprava jsou tak zážitkem. Tradiční umístění grilu a místa k vaření či servírování jídla je většinou terasa. Stůl a židle se snažíme umístit co nejblíže vchodu do domu.

Nové trendy však v tomto směru říkají něco jiného. V rámci touhy splynutí s přírodou a příjemným prostředím zahrady zvažte přemístění části s pohoštěním a posezením hlouběji do zahrady. Altán nebo terásku přesuňte mezi stromy a keře. Naleznete zde absolutní odpočinek.

  1. Prolínání interiéru s exteriérem

Pohodlné vycházení z domu do zahrady je stejně důležité jako výhled z oken. Atmosféra interiéru by měla plynule přecházet do exteriéru. Dům a zahrada nesmí působit jako dva oddělené světy.

  1. Ekologický a zodpovědný přístup

Šetříme vodu a energie. Průmyslově vyráběným chemikáliím se téměř stoprocentně vyhýbáme. Kultivujeme půdu – už víme, že má smysl investovat do zlepšení půdních podmínek péčí o ornici, kterou jsme se svým pozemkem koupili.

Součástí ekologického myšlení v domácí zahradě je také využívání původních materiálů a recyklace či upcyklace již nepotřebných věcí. Už jsme pochopili, že staré nerovná se špatné. Poznáme kvalitu, nasloucháme příběhům, které nám starý trám nebo mechem porostlý kámen povyprávějí.

Vytvořte ze starých cihel jezírko nebo z kamenů či staršího stavebního materiálu umělecké dílo, které bude splývat s prostředím zahrady.

  1. Stop umělým materiálem a napodobeninám

Zahrada musí vonět dřevem, ne rozpáleným plastem. Místo napodobenin přírodních materiálů investujeme do těch skutečných – není nic lepšího než projít se po oblých kamíncích na chodníku či posedět na dřevěném obložení jezírka.

Toužíme po znovuobjevení původní prosté, praktické a logické krásy venkovské krajiny. Aby přírodní materiály zůstaly co nejdéle vzhledné, je po

  1. Nenápadné dětské radosti

Netřeba projektovat do zahrady obrovský dřevěný hrad se skluzavkou. Drobné proutěné stavby, kolem ledabyle pohozené obří kmeny, dřevěné kostky nebo schovávačka v hustém záhonu probouzejí v dětech více fantazie a chuti vstoupit do zahrady a objevovat v ní ukryté dobrodružství.

Jen si vzpomeňte na vlastní dětství. Možností pro zábavu jsou i vytvořená malá sídla pro zvířátka. Postavte spolu s dětmi psí boudu nebo vyrobte krmítko pro ptáky. Do zahrad se navrací život.

  1. Atrakce pro dospělé

Dospělí stále nejčastěji požadují terasu a na ní pohodlné posezení. Ale k tomu jsou zapotřebí i další zážitky a atrakce, které je vytáhnou do zahrady a odreagují od každodenního stereotypu.

Například trampolíny zapuštěné do terénu, jednoduché venkovní posilovny, velké šachy, hřiště na petang nebo třeba boxovací pytel zavěšený na trámu pergoly. Návštěvy budou mít podobné zábavné prvky rady.

  1. Oheň v zahradě

Při pohledu do rozpálených polen relaxujeme. A nezáleží na tom zda v interiéru, nebo v exteriéru. Přírodní ohniště přinese do zahrady další element a vytvoří tak místo k posezení během dlouhých letních večerů. A to byste si neměli nechat ujít!

  1. Přirozený tvar a druh vysázených rostlin

Vyhýbáme se násilně tvarovaným keřům s pestrými listy. Každá rostlina má svůj přirozený výraz, a právě proto si ji vybíráme.

Zahrady se tak převalují v tlumených barevných tónech, kde se jeden nenápadně prolíná s druhým. Stále s oblibou vysazujeme vícekmenné dřeviny. Populární jsou letos i mixované zahrady plné různorodých jako náhodně vzrostlých rostlin.

Další články autora

Revize elektroinstalace aneb kolik tato služba stojí?

Jste-li majiteli nebo provozovateli velkého průmyslového komplexu, pak byste neměli podceňovat péči o svěřený majetek...

5 jednoduchých kroků pro zdravou a svěží pleť mužů

Pokožka mužů je stejně důležitá jako pokožka žen, vyžaduje stejnou péči a pozornost. Přesto má...

Výrobce plastů: Jak je kontrolována kvalita polotovarů?

Pokud na trhu momentálně hledáte spolehlivého obchodního partnera produkujícího kvalitní plastové polotovary, pak bohužel nemáte...

Mezinárodní den žen: Společnost Mars se zasazuje o rovnost žen a mužů. Pomáhá předcházet předsudkům pomocí hlasu více než 10 000 žen.

6. března 2023 Praha - Společnost Mars, jeden z největších světových výrobců cukrovinek, čokolády, potravin...

Nejnovější články

Revize elektroinstalace aneb kolik tato služba stojí?

Jste-li majiteli nebo provozovateli velkého průmyslového komplexu, pak byste neměli podceňovat péči o svěřený majetek...

5 jednoduchých kroků pro zdravou a svěží pleť mužů

Pokožka mužů je stejně důležitá jako pokožka žen, vyžaduje stejnou péči a pozornost. Přesto má...

Výrobce plastů: Jak je kontrolována kvalita polotovarů?

Pokud na trhu momentálně hledáte spolehlivého obchodního partnera produkujícího kvalitní plastové polotovary, pak bohužel nemáte...
- Reklama -PR článek